Frankenslot's Monster spelrecension

Betsoft
  • Betsoft

Introduktion

Betsoft har satsat fullt ut på temat Frankenstein och skapat ett spel som helt bygger på den ökända varelsen. Detta är Frankenslot's Monster spelmaskinen. Med fem hjul och 20 vinstlinjer, är spelet fyllt med funktioner och hög vinstpotential (för att inte tala om att det är så väl utformat att det faktiskt kan ge dig kalla kårar - spela om du är tillräckligt modig).

Frankenslot's Monster Screenshot 1
Frankenslot's Monster Screenshot 2
Frankenslot's Monster Screenshot 3
Frankenslot's Monster Screenshot 4

Frankenslot's Monster i fokus

  • Minsta satsning: 0.02
  • Största satsning: 100
  • Vinstlinjer: 20
  • Hjul: 5
  • Min insats per linje: 0.02
  • Max insats per linje: 1
  • Min mynt per linje: 1
  • Max mynt per linje: 5
SlotSource säkerhetsgaranti

Användare kan känna sig säkra på att SpelaSlots endast listar svenska spelsajter av högsta kvalitet. Med över tio års erfarenhet i online gambling branschen har vi lärt oss ett och annat, och kan erbjuda spelare djupgående recensioner samt rekommendationer baserade på riktig erfarenhet.

Du måste vara 18+ för att spela denna demo

Du måste vara minst 18 år för att spela våra slots demor

Jag är 18 eller äldre

Jag är för ung

Byt till horisontellt läge för att spela

Endast 18+. Villkor och bestämmelser gäller. Klicka på Spela Nu för mer information

Om Frankenslot's Monster spelautomat

Spelmaskinen Frankenslot's Monster börjar i det mörka och svagt upplysta laboratoriet som tillhör den fiktiva Victor Frankenstein, som går nu under namnet Frankenslot - han är en riktigt galen vetenskapsman. Mellan sina mystiska experiment på ruttnande kroppar, verkar det som att han fått den ljusa idén att skapa något verkligt groteskt - Frankenslot's Monster. Inte bara det, han har spänt fast den läskiga varelsen på en smutsig gammal madrass medan han snurrar på sina vetenskapliga hjul och utför experiment.

Spelet tar dig djupt in i Frankenslots mörka, fuktiga och skrämmande laboratorium med grafik och färger som skapar en briljant grotesk atmosfär. Det här är en vinnare om du är en skräckfantast eller älskar boken Frankenstein av Mary Shelley. Spellandskapet har en animerad rulle med ikoner som inkluderar Frankenslot, monstret, fullmåne, monsterögon, laboratorielampa och klassiska kortsymboler. Det gotiska äventyret kompletteras med free spin scatters, andra skärmens interaktiva bonusikoner och Wilds. Med 96,8% avkastning till spelaren, kan du även vara säker på rättvisa utbetalningar.

Frankenslot's Monster slot funktioner och symboler

Frankenslot's Monster kan spinnas med så lite som 0,01 över en vinstlinje, med alla 20 linjer spelbara från 0,20 till 100 och en max jackpot upp till 100.000. Spelet är laddat med ett stort antal av grundspelets vinnande ikoner och kombinationer - plus några trevliga bonusmaterial:

Symbol3x Utbetalning4x Utbetalning5x Utbetalning
Wilds2005001000
Monster100250500
Frankenslot80200400
Fullmåne75150300
Monsteröga10100200
Laboratorielampa3075150

A, K, Q, J och 10 utbetalning från 5x till 100x.

Scatter Free Spin bonus

Tre scatter ikoner aktiverar åtta free spins med tre slumpmässiga Wilds till varje dragning, vilket ökar utbetalningspotentialen. Du får även ytterligare åtta spins om tre scatters landar på hjulen under bonusen.

Elektrisk Spak - interaktivt bonusspel

Om du älskar lite interaktivitet, då är Frankenslots bonusspel som en belöning, även om det egentligen bara är en fråga om att satsa på din instinkt. För att starta spelet måste du landa tre scattersymboler på hjulen - detta öppnar en skärm med Frankenslot elektriska panel och skrämda monster. Din utmaning är att dra i spaken för att chocka det stackars odjuret och få en slumpmässig belöning. Vi är inte säkra på om grymhet mot monster bör tolereras, men med 25x vinstmultiplikatorer på spel, föreslår vi att du håller det för dig själv.

Double-up spelfunktion

En liten bonus i Frankenslot's Monster är spelknappen nedanför hjulen. Det låter dig lägga en 50:50 satsning på att fördubbla dina vinster. Du kan fortsätta singla tills du blir pank eller tar ut pengar. Det är roligt och ibland givande - men kan också lämna dig tomhänt på en vinnande spinn.

Den skrämmande sanningen: Frankenslot's Monster Slot levererar en skön version av den klassiska Frankenstein-historien - en trolig hit om skräck är din grej. Spelbart och med ett mycket varierat utbud av satsningar, har det tillräckligt med basvinster, jackpot kraft och bonusar för att återuppliva allas kärlek till spel.

Dela denna Frankenslot's Monster recension nu!
  • Minsta satsning: 0.8
  • Största satsning: 200
  • Vinstlinjer: 40
  • Hjul: 5
  • Min insats per linje: 0.02
  • Max insats per linje: 1
  • Min mynt per linje: 1
  • Max mynt per linje: 5
Thrills Casino
200% upp till 1000kr + 50 extra spins
Spela nu
VideoSlots
11 Free spins utan insättning + 2000kr bonus + 100kr gratis
Spela nu
Spinit Casino
10 000 kr välkomstbonus + 200 extra spins
Spela nu
  • Minsta satsning: 0.6
  • Största satsning: 150
  • Vinstlinjer: 30
  • Hjul: 5
  • Min insats per linje: 0.02
  • Max insats per linje: 1
  • Min mynt per linje: 1
  • Max mynt per linje: 5
Thrills Casino
200% upp till 1000kr + 50 extra spins
Spela nu
VideoSlots
11 Free spins utan insättning + 2000kr bonus + 100kr gratis
Spela nu
Spinit Casino
10 000 kr välkomstbonus + 200 extra spins
Spela nu
  • Minsta satsning: 0.02
  • Största satsning: 100
  • Vinstlinjer: 20
  • Hjul: 5
  • Min insats per linje: 0.02
  • Max insats per linje: 1
  • Min mynt per linje: 1
  • Max mynt per linje: 5
Thrills Casino
200% upp till 1000kr + 50 extra spins
Spela nu
VideoSlots
11 Free spins utan insättning + 2000kr bonus + 100kr gratis
Spela nu
Spinit Casino
10 000 kr välkomstbonus + 200 extra spins
Spela nu
  • Minsta satsning: 0.02
  • Största satsning: 100
  • Vinstlinjer: 20
  • Hjul: 5
  • Min insats per linje: 0.02
  • Max insats per linje: 1
  • Min mynt per linje: 1
  • Max mynt per linje: 5
Thrills Casino
200% upp till 1000kr + 50 extra spins
Spela nu
VideoSlots
11 Free spins utan insättning + 2000kr bonus + 100kr gratis
Spela nu
Spinit Casino
10 000 kr välkomstbonus + 200 extra spins
Spela nu
  • Minsta satsning: 0.6
  • Största satsning: 150
  • Vinstlinjer: 30
  • Hjul: 5
  • Min insats per linje: 0.02
  • Max insats per linje: 1
  • Min mynt per linje: 1
  • Max mynt per linje: 5
Thrills Casino
200% upp till 1000kr + 50 extra spins
Spela nu
VideoSlots
11 Free spins utan insättning + 2000kr bonus + 100kr gratis
Spela nu
Spinit Casino
10 000 kr välkomstbonus + 200 extra spins
Spela nu
  • Minsta satsning: 0.02
  • Största satsning: 100
  • Vinstlinjer: 10
  • Hjul: 5
  • Min insats per linje: 0.02
  • Max insats per linje: 1
  • Min mynt per linje: 1
  • Max mynt per linje: 10
Thrills Casino
200% upp till 1000kr + 50 extra spins
Spela nu
Spinit Casino
10 000 kr välkomstbonus + 200 extra spins
Spela nu
Bet365 Casino
Besök Bet365 här
Spela nu
  • Minsta satsning: 0.6
  • Största satsning: 150
  • Vinstlinjer: 30
  • Hjul: 5
  • Min insats per linje: 0.02
  • Max insats per linje: 1
  • Min mynt per linje: 1
  • Max mynt per linje: 5
Thrills Casino
200% upp till 1000kr + 50 extra spins
Spela nu
CasinoPop
Sätt in 500kr spela med 1000kr + 200 extra spins
Spela nu
VideoSlots
11 Free spins utan insättning + 2000kr bonus + 100kr gratis
Spela nu
  • Vinstlinjer: 25
  • Hjul: 5
  • Min insats per linje: 0.02
  • Max insats per linje: 1
  • Min mynt per linje: 1
  • Max mynt per linje: 5
VideoSlots
11 Free spins utan insättning + 2000kr bonus + 100kr gratis
Spela nu
Leo Vegas Casino
200% välkomstbonus + 400 extra spins
Spela nu
Mr Green Casino
100% upp till 1000 kr + 200 gratissnurr
Spela nu
Weekend in Vegas
Spela nu
  • Minsta satsning: 0.02
  • Största satsning: 125
  • Vinstlinjer: 243
  • Hjul: 5
  • Min insats per linje: 0.02
  • Max insats per linje: 1
  • Min mynt per linje: 1
  • Max mynt per linje: 5
Thrills Casino
200% upp till 1000kr + 50 extra spins
Spela nu
VideoSlots
11 Free spins utan insättning + 2000kr bonus + 100kr gratis
Spela nu
Spinit Casino
10 000 kr välkomstbonus + 200 extra spins
Spela nu
arrow-rightgames-plushamburger-menuhomeAsset 1newsletterplay-buttonreview-featuresite-typestartag-exittickwhite-menu-star